MUTLU NUALLER

2011-12-30 18:00:00

 

MUTLU NOELLER MÜSLÜMAN!   Mutlu Noeller Müslümanlar.. Mutlu Noeller Irak, Mutlu Noeller Filistin, Mutlu Noeller Çeçenistan, Mutlu Noeller Afganistan, Filipinler, Bosna,   Libya Yakıldı,Yıkıldı. Somaliyi,Fıransız,İtalyan ve İngilizler.Sömürdüler ve sonunda da iç savaşı oluşturdular.Açlık ve katliam yıllarca devam etti... Mutlu Nualler Müslüman.!!!!   Ve daha bir çok islami mücadelenin yaşandığı beldeye Mutlu Noeller..
Sizlere Barış Getirildi, Çelik Gövdeli Araçlarla.. Bir sabah uyandığınızda karşınızda barış elçilerini gördünüz..   Ellerinde teknolojinin son icadı buketlerle size yeni bir dünya verdiler.. Annesiz, Babasız, Eşsiz, Kardeşsiz, Arkadaşsız, Kolsuz, Bacaksız Ucube bir dünya.   Diğer Müslümanları da Unutmadılar Tabi.. En Modern Felsefeler, En Eğlenceli diyaloglarla onlarında ruhlarına eşsiz bir huzur verildi..   Önce Kurbanlık Kesmenin Hayvan katliamı olduğunu öğretildi, sonrasında Hindi kesmenin eğlenceli yönleri anlatıldı..   Sonra Peygamberlerine Hakaret edildi,Aşağılayıcı Karikatürleri çizildi, Sonrasında bir yılbaşı partisiyle bunlar unutulmaya çalışıldı.. Önce incittiler ama sonra noel babanın hediyeleriyle sevindirdiler..   Çocuklarına uyurken Sünnetin Emrini bir kenara atıp gece noel babanın gelmesi için dualar öğrettiler..   Irzlarına geçtikleri Iraklı kadınlara Noel günü Birer gül verip Üzüntülerini Dile getirdiler..   Bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesinde birkaç mesajla geçiştirdiler, Noel gününü ise müslümanların ülkesinde,yorulmasınlar,eğlencelerinin tadına varsınlar,işleri kendilerini noeli kutlamaktan alıkoymasın diye Tatil yaptılar.
 
Biz ise bütün bunları unutarak,ehli küfrün,ehli kitabın amellerine,adet,gelenek ve göreneklerine muhalefet etmemiz gerekirken,onlara eşlik ettik..Hatta onlara kendi bayramımızı öğreten bir heyecan ve mutlulukla..Halbuki islam bunu emretmiyor..Buyrun,ırzına geçilen kadınları,kimsesiz bırakılan çocukları,kolsuz bacaksız bırakılan insanları,düğün gecesi kocasının karşısında namusu kirletilen genç kızları noel gecesinde Hristiyan alemini yanlız bırakmayanlara karşı rahatlatan müjdeyi okuyalım…   “Zulum yapanlara en ufak meyil göstermeyin,yoksa size ateş dokunur.sizin Allah’tan başka velileriniz de yoktur,sonra yardım da göremezsiniz.” (K.Hûd (ll) 113.)   ”Ve zulüm yapmış olanlara rükun etmeyin,yani,zulüm ve haksızlık yapanlara herhangi bir şekilde destek vermek, yakınlık gösterip yaltaklanmak şöyle dursun,meyil bile etmeyin,yüz vermeyin,ilgi göstermeyin ki sonra size ateş dokunur.Ve sizin Allah’dan başka dostlarınız yoktur,sonra mansur da olmazsınız,Allah’ın yardımına nail olamazsınız.Size dokunacak olan ateşten kendinizi kurtaramaz,kurtarıcı da bulamazsınız. “(Elmalılı Tefsiri Hud 113).

0
0
0
Yorum Yaz